więcej »
Dom Dom Dom Dom Dom Dom

Osiedle Kwiatowa Polana III - Bojszowy, ul. Jana

Kwiatowa Polana III

Bojszowy Stare - ul. Jana

więcej »

 TYCHY, UL. KOPERNIKA 

ŚRÓDMIEJSKA LOKALIZACJA !

 

Przedmiotem inwestycji będzie zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z dwukondygnacyjnymi garażami podziemnymi i lokalami usługowym zlokalizowanym
w Tychach przy ulicy Kopernika.

Planowany Projekt będzie składał się z trzech niezależnych obiektów mieszkaniowych, z których każdy posiada dwukondygnacyjny parking podziemny realizujący potrzeby miejsc postojowych dla wszystkich mieszkań. W parterach dwóch budynków zlokalizowane będą usługi, które dodatkowo podkreślono podcieniem od strony zewnętrznej oraz wysunięciem ich kubatury w kierunku wewnętrznego dziedzińca. Wydzielono 5 samodzielnych lokali użytkowych o powierzchni od ok. 120 m2 do ok. 340 m2. Na poziomie parteru będą znajdować się również wejścia do klatek schodowych wraz z pomieszczeniami technicznymi a także wózkownią/rowerownią.

Komunikacja wewnętrzna odbywać się będzie za pomocą 5 klatek schodowych z windą spełniających warunki pożarowe. W częściach wspólnych obiektów usytuowane będą także komórki lokatorskie przypisane do każdego mieszkania.

Zespół obiektów będzie składać się z 362 przestronnych mieszkań, z których powierzchnia rozciąga się od 29,3m2 dla lokali jednopokojowych aż do 92,5m2 dla 4-pokojowych. Każde mieszkanie będzie miało przestronny salon z jadalnią i aneksem kuchennym, łazienkę odpowiednią ilość sypialni dostosowana do metrażu, a także balkon bądź taras. Większość mieszkań dysponuje garderobami, dodatkowo mieszkania 4-pokojowe posiadają drugi balkon.

Kompleks mieszkaniowy, który usytuowany bedzie w Tychach przy ulicy Kopernika, to odpowiedź na złożone potrzeby potencjalnych mieszkańców osiedla. Zaprojektowana forma trzech nieregularnych wieloboków wynika z kształtu działki oraz konieczności doświetlenia poszczególnych mieszkań, przy uniknięciu przesłaniania obiektów istniejących. Spełnienie tych założeń było możliwe dzięki „narastającej formie”, która, rozpoczynając od 4-kondygnacyjnej strony południowej, wznosi się ku północy i stronie wschodniej. Całość dopełnia istniejący, 5-kondygnacyjny obiekt, który stanowi domknięcie formy od strony wschodniej.

Budynki będą pełnić funkcję mieszkalno-usługową. W parterach dwóch budynków zlokalizowano lokale usługowe, natomiast dwukondygnacyjne podziemie to garaże poszczególnych obiektów mieszkaniowych. Dachy wznoszącej się zabudowy zostały wykorzystane na tarasy kolejnych mieszkań.